Dnia 22 marca 2024 r. (piątek) w naszej szkole, odbyły się Dni Otwarte III LO. DZIĘKUJEMY ZA ODWIEDZINY!
19 kwietnia 2024 r. odbył się finał XXI Międzyszkolnego Konkursu Grafiki Komputerowej "PLAMKA '24". Temat pracy: "W głębi oceanu".
15 marca 2024 r. odbyła się kolejna edycja Turnieju Anglojęzycznego dla Szkół Podstawowych "Prime Mary". Uczniowie 11 szkół z Suwałk i regionu rywalizowali, zarówno indywidualnie jak i drużynowo, sprawdzając wiedzę i umiejętności podczas wykonywania różnych zadań.
W minioną sobotę, czyli 9 marca 2024 r., odbyła się nietypowa wycieczka na Litwę. Dlaczego nietypowa? Ponieważ organizowana była dla uczniów naszej szkoły, ale dołączyli także uczniowie innych szkół ponadpodstawowych z Suwałk, a także pięcioro młodych ludzi ze Szkoły Podstawowej w Wiżajnach. Wśród wycieczkowiczów znaleźli się również studenci filologii z PUZ zlokalizowanej w naszym mieście, rodzice, nauczyciele, znajomi i przyjaciele.
Miło jest nam poinformować, że Patryk Barszczewski 2c, Julia Kruszyłowicz 2c, Oskar Żuryński 2a wzięli udział w warsztatach filmowych Fundacji Bardzo Dziki Wschód.
INFORMATOR: POMOC PSYCHOLOGICZNA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
Rozpoczynamy realizację Szkolnego Budżetu Obywatelskiego CUMULUS, którego celem jest rozwijanie i promowanie samorządności uczniowskiej i szkolnej demokracji. Projekty w ramach SBO CUMULUS finansowane będą z budżetu miasta
"Wiersz to zaproszenie do rozmowy" - do dyskusji z poetami i szukania odpowiedzi w poezji zachęcał nas prof. Piotr Śliwiński z UAM w Poznaniu, tym razem na przykładzie utworów Zbigniewa Herberta.

Idea znaczka III Liceum Ogólnokształcącego w Suwałkach

Idea znaczka III LO narodziła się w 1995 roku z inspiracji ówczesnego dyrektora szkoły pana Ryszarda Żukowskiego.

Na znaczku znajduje się:
dąb prześwietlony tęczą,
napis w języku łacińskim: "TEMPUS NOSTRUM EST", co znaczy: "CZAS NALEŻY DO NAS"
oraz napis "III LO SUWAŁKI".

Dąb to drzewo o niezwykle bogatej symbolice, oznacza między innymi: człowieka, nieśmiertelność, moc, wytrwałość, siłę fizyczną i moralną, odwagę, gościnność, honor, niepodległość.

Tęcza jest znakiem zgody, przebaczenia, pokoju (pokojowego współistnienia, pokoju ducha - optymizmu), nadziei, tolerancji (kompromisu), więzi pomiędzy niebem a ziemią, dążenia do niemożliwego (realizacji marzeń).

Hasło umieszczone na znaczku zostało wybrane przez całą społeczność szkoły (uczniów i nauczycieli) w demokratycznym głosowaniu; oznacza czas rozwoju, dojrzewania do dorosłości, nadzieję jak najlepszego, twórczego, aktywnego wykorzystania czasu, który spędzamy w III LO.

Znaczek otrzymuje każdy uczeń po zaliczeniu pierwszego roku nauki i zabiera go na własność w momencie ukończenia szkoły. W przypadku opuszczenia szkoły przed jej ukończeniem, uczeń zwraca znaczek. Każdy ma wybity na rewersie osobny numer, pod którym uczeń zostaje odnotowany w "Księdze znaczka".

Znaczki otrzymują również nauczyciele, ale tylko Ci, którzy przepracowali w szkole jeden rok w pełnym wymiarze godzin i kontynuują pracę. Istnieje również możliwość przyznania honorowego znaczka osobom zasłużonym, które pomagają szkole w jej działaniach dydaktycznych, opiekuńczych i wychowawczych.
Uczniowie otrzymują znaczki w kolorze złota, nauczyciele srebrne.

Znaczek nosimy w ważnych momentach zycia szkoły: w dniach świąt narodowych, szkolnych, w czasie egzaminów; jest też znakiem reprezentującym nas na zewnątrz, używamy go w oficjalnej korespondencji i na stronie internetowej szkoły.

Historia szkoły

Tytuł "Szkoła z klasą"

szkoła otrzymała w 2004r. 
(certyfikat nr 845/2/2004).
Udział w ogólnopolskiej akcji zainicjowała ówczesna dyrektor,
pani Ewa Bogucka-Fimowicz.