Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystywania internetu.
Wszystkich miłośników wykorzystania technik komputerowych do celów wizualizacji artystycznej zapraszamy do wzięcia udziału w XVIII Międzyszkolnym Konkursie Grafiki Komputerowej "PLAMKA '20".
Szkolne obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Suwałki wpisują się w projekt obchodów 100 lat Niepodległej realizowany w III LO w Suwałkach w roku szkolnym 2018/2019 i stanowią ważny element kształtowania patriotycznych postaw młodzieży. Autorka projektu: Elżbieta Zienda-Żywiczyńska
W dniach 25 - 29 listopada 2019 r. w naszej szkole odbyły się eliminacje w Międzynarodowym Konkursie Pix Programming Challenge 2019. Do Półfinałów konkursu, które odbędą się 5 grudnia 2019 r., zakwalifikowało się 19 uczniów klas: 1PodA i 2A. Uczestnicy w trakcie Półfinałów muszą rozwiązać Zadania. W tym etapie organizator przyjmuje 2 kryteria oceny - ilość poprawnie rozwiązanych zadań oraz łączny czas w jakim zadania zostaną rozwiązane. Pix Programming Challenge to międzynarodowy konkurs programistyczny dla dzieci i młodzieży. Jest on w pełni przeprowadzany za pośrednictwem aplikacji PixBlocks. Konkurs jest organizowany w 5 krajach europejskich, Indiach oraz Nigerii. Uczestnicy konkursu muszą rozwiązać zadania z zakresu programowania. Zadania dostosowane są do różnych grup wiekowych. Dla najmłodszych są to zadania z zakresu programowania blokowego, a dla starszych uczestników konkursu – zadania z zakresu programowania tekstowego w języku Python. Opiekun młodzieży: Joanna Domuracka
Wszystkich uczniów naszej szkoły zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym "Suwalszczyzna okiem obiektywu" w kategoriach: krajobraz oraz fauna i flora "Szlak czerwony im. Alfreda Lityńskiego w Wigierskim Parku Narodowym".
W dniu 5.02.2020r. odbyły się Szkolne Mistrzostwa Debat Oksfordzkich (ogólnopolski projekt DeBBaty).
Miło jest nam poinformować, że nowym przewodniczącym Młodzieżowej Rady Miasta Suwałki został Jakub Amelian, uczeń naszej szkoły. SERDECZNIE GRATULUJEMY!
Nasza nowa przestrzeń do kreowania pomysłów, rozwijania zainteresowań uczniów. Opiekun pracowni: Małgorzata Tomczak
Realizujemy projekt szkolny z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę pt. „Miejsca pamięci o bohaterach Niepodległej w przestrzeni mojego miasta”. Uczniowie gromadzą i opracowują informacje na temat miejsc pamięci w Suwałkach, wyszczególnionych w „Kartach obiektów pamięci w Suwałkach”. Opiekun młodzieży: Katarzyna Witkowska

In the School Complex No. 1 in Suwałki, the Local Cisco Network Academy began its activity. The Academy will carry out its tasks as part of the Cisco Networking Academy (CNA) program.

As part of the academy, students of our school will be able to join the IT Essentials course free of charge. The IT Essentials PC Hardware and Software course is an authorized training course that prepares you to take the CompTIA A + certification exam. CISCO certificates are a demand for high professional qualifications sought by IT employers.

IT Essentials: PC Hardware and Software is a course covering basic issues related to building personal computers and introducing to more advanced IT issues. It is intended for beginners interested in developing their IT competences. The Essentials IT course is the basic course in the Cisco Networking Academy program offer.

The course covers basic issues related to the construction of personal computers. It is an introduction to more advanced IT issues. The course is intended for beginners who are interested in developing their IT knowledge. It allows you to acquire practical IT skills that allow you to get a job in an assistant position.

The IT Essentials course is a basic course in the Cisco Networking Academy program offer. The courses in the program integrate traditional and modern teaching methods such as classes with an instructor, multimedia, classes in a computer lab, e-learning and simulators.

Subscriptions to the local CISCO Academy

1. To sign up for the course, please contact the academy instructor at the School Complex No. 1 in Suwałki.

Instructor at the Cisco Academy: Joanna Domuracka

2. After the instructor has registered with the CNA to obtain a temporary login and password

3. Log in to the academy website: http://netacad.com

4. When you log in to the Cisco Academy online system for the first time, you must complete your personal details

5. Set your own permanent login name and password

Conditions for obtaining the Cisco IT Essentials certificate: PC Hardware and Software

- passing final exam Final

- the exam includes material from chapters 1-10

- required point threshold - 80%

- mandatory survey (Feedback) - unrated

After passing the exams, students receive a certificate of completion of the course, which allows you to take the CompTIA A + exam.

IT Essentials course program: PC Hardware and Software

Conditions and procedures for safe work and tools used

Components of a desktop computer

Computer maintenance