Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego przyjmuje wnioski kandydatów do stypendium edukacyjnego Zarządu Województwa Podlaskiego. Wnioski wraz z kserokopią dokumentów potwierdzających osiągnięcia edukacyjne uczniów w roku szkolnym 2016/2017 należy złożyć w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego w Białymstoku do dnia 30 listopada 2017 r.
Zbliża się International Education Week (IEW), który odbędzie się w dniach 13-17 listopada 2017r. IEW to inicjatywa amerykańskiego Departamentu Stanu, który zachęca aby w tych dniach organizować wydarzenia, które będą promować edukację, programy wymiany międzynarodowej, dzielenie się swoją wiedzą i doświadczeniem. Zapraszamy nauczycieli i uczniów aby dołączyli to naszej akcji. Link do strony: https://iew.state.gov/
12 września 2017r na Marmurówce III LO podziwialiśmy dzieła Starych Mistrzów Akademickich. Wśród wystawionych prac można będzie zobaczyć drzeworyty, miedzioryty i grafiki: Rafaela Santiego, Albrechta Durera, Rembrandta Hermensza van Rijn, Williama Hogartha, Canaletto Bellotto Bernardo, Lucientesa Francisco Goya, Francesco Bartolozzi, Daniela Chodowieckiego, Michała Płońskiego. Dodatkową atrakcją wystawy będzie lekcja sztuki poprowadzona przez pana Dariusza Matyjasa, właściciela wystawianych dzieł. Pan Dariusz Matyjas przedstawi technikę wykonywania drzeworytów, miedziorytów i akwafort. Zapraszamy na Marmurówkę!
14 października 2017r. - świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Były uśmiechy, kwiaty, życzenia, wspaniałe piosenki, konkursy oraz dla wszystkich ciasto. Wszystkim Nam - uczniom, nauczycielom, pracownikom edukacji nie tylko z III LO życzymy uśmiechu i pozytywnych myśli oraz świadomości, że odkrywanie, poznawanie i rozwój są po prostu fajne!
Tomasz Organek w Trzecim! Polski muzyk, kompozytor, piosenkarz i autor tekstów jest dzisiaj naszym gościem. Jest absolwentem III Liceum Ogólnokształcącego w Suwałkach, filologii angielskiej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz studiów na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.
Tegoroczne Zaduszki Muzyczne poświęcone były artystom, którzy odeszli w roku 2016: George Michael, Chris Cornell, David Bowie, Leonard Cohen, Lemmy Kilmister ( Motorhead). Koncert zorganizowały klasy IIB i ID oraz nauczyciele prowadzący: Magdalena Makarewicz i Marcin Hościłowicz

Prof. Alfred Lityński (1880 - 1945)  był wybitnym polskim uczonym, hydrobiologiem, nauczycielem, który żył i pracował w wielu miejscach na terenie kraju. Był na Suwalszczyźnie przybyszem, ale poświęcił tej ziemi 25 lat swojego życia. Jako jeden z pierwszych odkrył to, co do dnia dzisiejszego stanowi o walorach tego regionu - czystą, nieskażoną przyrodę, której ochronę postulował. Nasza młodzież cyklicznie odwiedza Muzeum Wigier w Starym Folwarku im. Alfreda Lityńskiego - nowy obiekt dydaktyczno - muzealny Wigierskiego Parku Narodowego. Muzeum Wigier mieści się w odrestaurowanym budynku dawnej Stacji Hydrobiologicznej, która działała nad Wigrami do września 1939 r. Stacja była jednym ze znanych w kraju i za granicą ośrodków naukowych.

INNOWACJE PEDAGOGICZNE

Jesteśmy bilingwalni i muzykalni

CLIL. Zintegrowane nauczanie języka angielskiego i przedmiotu.

NASZE SUWAŁKI. Współtworzenie własnej strony internetowej do badania dziejów regionu

Dialog międzykulturowy - regionoznawczy projekt historyczno - ekumeniczny

Pojednanie Polsko - Niemieckie. Krzyżowa - Kreisau