Zajęcia dydaktyczne z chemii dla uczniów gimnazjów „Z chemią przez świat” rozpoczynają się już 15 lutego 2018r.! Zajęcia organizowane są przez III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Alfreda Lityńskiego w Suwałkach i finansowane przez Urząd Miejski w Suwałkach w ramach programu „Zdolny Suwalczanin”.
Miło jest nam poinformować, że uczennica naszej szkoły Weronika Jabłrzykowska uzyskała stypendium Zarządu Województwa Podlaskiego za szczególne osiągnięcia w nauce w roku szkolnym 2016/2017. Serdecznie gratulujemy!
14 października 2017r. - świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Były uśmiechy, kwiaty, życzenia, wspaniałe piosenki, konkursy oraz dla wszystkich ciasto. Wszystkim Nam - uczniom, nauczycielom, pracownikom edukacji nie tylko z III LO życzymy uśmiechu i pozytywnych myśli oraz świadomości, że odkrywanie, poznawanie i rozwój są po prostu fajne!
Tomasz Organek w Trzecim! Polski muzyk, kompozytor, piosenkarz i autor tekstów jest dzisiaj naszym gościem. Jest absolwentem III Liceum Ogólnokształcącego w Suwałkach, filologii angielskiej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz studiów na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.
Wszystkich miłośników grafiki komputerowej zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie "PLAMKA '18".

Uprzejmie informuję, że zgodnie z Z A R Z Ą D Z E N I E M NR 6/2017 Dyrektora Zespołu Szkół nr 1 w Suwałkach z dnia 19 września 2017 r. w sprawie dodatkowych dni wolnych od zajęć dydaktyczno-wychowawczych dodatkowymi dniami wolnymi w III Liceum Ogólnokształcącym będą:

I. W związku z egzaminem maturalnym:

4 maja 2018 r. (piątek),
7 maja 2018 r. (poniedziałek),
8 maja 2018 r. (wtorek).

W wyżej wymienionych terminach:
1) dla uczniów odbędą się zajęcia opiekuńczo-wychowawcze, zgodnie z bieżącymi potrzebami,
2) nauczyciele pracują wg harmonogramu egzaminów maturalnych.

II. W związku z potrzebami społeczności lokalnej i organizacją pracy szkoły:

2 listopada 2017 r. (czwartek)
3 listopada 2017 r. (piątek)
30 kwietnia 2018 r. (poniedziałek)
2 maja 2018 r. (środa)
1 czerwca 2018 r. (piątek)
21 czerwca 2018 r. (czwartek).

W wyżej wymienionych terminach odbędą się zajęcia opiekuńczo-wychowawcze, zgodnie z bieżącymi potrzebami.

Alicja Węsierska-Kwiecień Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Suwałkach.

Print Download