Zajęcia dydaktyczne z chemii dla uczniów gimnazjów „Z chemią przez świat” rozpoczynają się już 15 lutego 2018r.! Zajęcia organizowane są przez III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Alfreda Lityńskiego w Suwałkach i finansowane przez Urząd Miejski w Suwałkach w ramach programu „Zdolny Suwalczanin”.
Nasza nowa przestrzeń do kreowania pomysłów, rozwijania zainteresowań uczniów.
Miło jest nam poinformować, że uczennica naszej szkoły Weronika Jabłrzykowska uzyskała stypendium Zarządu Województwa Podlaskiego za szczególne osiągnięcia w nauce w roku szkolnym 2016/2017. Serdecznie gratulujemy!
Strona www.suwalkinaszapasja.cba.pl została stworzona dla pasjonatów historii Suwałk. Funkcjonuje jako dodatek do strony Zespołu Szkół nr 1 w Suwałkach. W założeniu jest platformą dla uczniów, którzy interesują się przeszłością regionu.
Wszystkich uczniów naszej szkoły zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym "Suwalszczyzna okiem obiektywu" w kategorii krajobraz "Szlak czerwony im. Alfreda Lityńskiego w Wigierskim Parku Narodowym".
14 października 2017r. - świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Były uśmiechy, kwiaty, życzenia, wspaniałe piosenki, konkursy oraz dla wszystkich ciasto. Wszystkim Nam - uczniom, nauczycielom, pracownikom edukacji nie tylko z III LO życzymy uśmiechu i pozytywnych myśli oraz świadomości, że odkrywanie, poznawanie i rozwój są po prostu fajne!
Tomasz Organek w Trzecim! Polski muzyk, kompozytor, piosenkarz i autor tekstów jest dzisiaj naszym gościem. Jest absolwentem III Liceum Ogólnokształcącego w Suwałkach, filologii angielskiej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz studiów na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.
Wszystkich miłośników grafiki komputerowej zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie "PLAMKA '18".

 

Uprzejmie informuję, że zgodnie z Z A R Z Ą D Z E N I E M NR 6/2017 Dyrektora Zespołu Szkół nr 1 w Suwałkach z dnia 19 września 2017 r. w sprawie dodatkowych dni wolnych od zajęć dydaktyczno-wychowawczych dodatkowymi dniami wolnymi w III Liceum Ogólnokształcącym będą:

I. W związku z egzaminem maturalnym:

4 maja 2018 r. (piątek),
7 maja 2018 r. (poniedziałek),
8 maja 2018 r. (wtorek).

W wyżej wymienionych terminach:
1) dla uczniów odbędą się zajęcia opiekuńczo-wychowawcze, zgodnie z bieżącymi potrzebami,
2) nauczyciele pracują wg harmonogramu egzaminów maturalnych.

II. W związku z potrzebami społeczności lokalnej i organizacją pracy szkoły:

2 listopada 2017 r. (czwartek)
3 listopada 2017 r. (piątek)
30 kwietnia 2018 r. (poniedziałek)
2 maja 2018 r. (środa)
1 czerwca 2018 r. (piątek)
21 czerwca 2018 r. (czwartek).

W wyżej wymienionych terminach odbędą się zajęcia opiekuńczo-wychowawcze, zgodnie z bieżącymi potrzebami.

Alicja Węsierska-Kwiecień Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Suwałkach.

Print Download