Dnia 22 marca 2024 r. (piątek) w naszej szkole, odbyły się Dni Otwarte III LO. DZIĘKUJEMY ZA ODWIEDZINY!
15 marca 2024 r. odbyła się kolejna edycja Turnieju Anglojęzycznego dla Szkół Podstawowych "Prime Mary". Uczniowie 11 szkół z Suwałk i regionu rywalizowali, zarówno indywidualnie jak i drużynowo, sprawdzając wiedzę i umiejętności podczas wykonywania różnych zadań.
W minioną sobotę, czyli 9 marca 2024 r., odbyła się nietypowa wycieczka na Litwę. Dlaczego nietypowa? Ponieważ organizowana była dla uczniów naszej szkoły, ale dołączyli także uczniowie innych szkół ponadpodstawowych z Suwałk, a także pięcioro młodych ludzi ze Szkoły Podstawowej w Wiżajnach. Wśród wycieczkowiczów znaleźli się również studenci filologii z PUZ zlokalizowanej w naszym mieście, rodzice, nauczyciele, znajomi i przyjaciele.
Miło jest nam poinformować, że Patryk Barszczewski 2c, Julia Kruszyłowicz 2c, Oskar Żuryński 2a wzięli udział w warsztatach filmowych Fundacji Bardzo Dziki Wschód.
INFORMATOR: POMOC PSYCHOLOGICZNA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
19 kwietnia 2024 r. odbył się finał XXI Międzyszkolnego Konkursu Grafiki Komputerowej "PLAMKA '24". Temat pracy: "W głębi oceanu".
Rozpoczynamy realizację Szkolnego Budżetu Obywatelskiego CUMULUS, którego celem jest rozwijanie i promowanie samorządności uczniowskiej i szkolnej demokracji. Projekty w ramach SBO CUMULUS finansowane będą z budżetu miasta
"Wiersz to zaproszenie do rozmowy" - do dyskusji z poetami i szukania odpowiedzi w poezji zachęcał nas prof. Piotr Śliwiński z UAM w Poznaniu, tym razem na przykładzie utworów Zbigniewa Herberta.

 15 grudnia 2015 r. w ramach Akademii Humanisty odbyło się  spotkanie z Pawłem Kaliszem – pracownikiem IPN w  Białymstoku. W spotkaniu uczestniczyły klasy z rozszerzonym programem nauczania historii: 1 e, 2 e, a także uczniowie klas trzecich deklarujący maturę z historii i WOS. W pierwszej części spotkania (piąta godzina lekcyjna) odbył  się wykład na temat struktury organizacyjnej IPN, pionów, zadań i zakresu działań instytutu. Po przerwie uczniowie pracowali w grupach, analizując materiały źródłowe.  

Zadanie polegało na odtworzeniu treści notatek służbowych dotyczących antykomunistycznej działalności oraz aresztowania i zarzutów, postawionych Krzysztofowi Skibie.

W latach 80. był współzałożycielem i członkiem Ruchu Społeczeństwa Alternatywnego (RSA). Publikował w czasopiśmie Homek, wydawanym przez RSA. W tym czasie należał również do Ruchu „Wolność i Pokój” (WiP). 16 sierpnia 1985, podczas Festiwalu w Jarocinie, został zatrzymany przez Milicję Obywatelską po rozrzuceniu antypaństwowych ulotek. Został aresztowany na trzy miesiące, po których opuścił zakład karny na mocy tzw. małej amnestii Jana Dobraczyńskiego.


Wykładowi towarzyszyła wystawa „w 34 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego”, przygotowana przez uczennice klasy 2E:  Zuzannę Jankiewicz, Aleksandrę Kalinowską i Paulinę Sobolewską.

 

Akademia Humanisty - spotkanie z Pawłem Kaliszem

Print Download